Informacja Administratora

O nas

Przedszkole Miejskie nr 16 w Łodzi jest jednostką organizacyjną Miasta Łodzi, prowadzoną przez Wydział Edukacji Urzędu miasta Łodzi. Jest przedszkolem publicznym położonym w dzielnicy Bałuty na terenie osiedla Radogoszcz, z dala od zgiełku ulicznego w sąsiedztwie ogródków działkowych, szkoły, domków jednorodzinnych i bloków.

Przedszkole funkcjonuje w zróżnicowanym środowisku społecznym, jego wychowankowie pochodzą przede wszystkim z rodzin mieszkających w pobliżu przedszkola. Przedszkole mieści się w jednopiętrowym, wolnostojącym budynku, w którym znajdują się 4 sale zajęć edukacyjnych, 2 łazienki oraz hol zaadaptowany na salę gimnastyczną, pokoik do zajęć indywidualnych, kuchnia, szatnia dla dzieci i szatnia dla personelu.

Przy budynku przedszkola znajduje się duży ogród, bogato wyposażony w nowoczesny, bezpieczny i atestowany sprzęt do zabaw dla dzieci, umożliwiający realizację zadań przedszkola związanych z rozwojem aktywności fizyczno – ruchowej dzieci. Na terenie ogrodu znajduje się nowoczesne mini boisko do gry w piłkę nożną, które uatrakcyjnia zajęcia i pozwala profesjonalnie poprowadzić zabawy z piłką, spartakiady, olimpiady i inne zawody sportowe przedszkolaków.

W ogrodzie się grządki dla każdej grupy, które uprawiają dzieci wraz z nauczycielem. Pozwala to lepiej poznać przyrodę przygotować dzieci do edukacji ekologicznej. Bardzo duży i nowoczesny taras jest dużą atrakcją tego ogrodu. Często odbywają się tam zajęcia edukacyjne i zabawy a także przy sprzyjających warunkach dzieci spożywają posiłki. Skarpa i klomby kwiatowe obsadzone kolorową roślinnością dodają dużo uroku temu miejscu gdzie dzieci bawią się, odpoczywają i uczą. Ogród jest wizytówką tej placówki.

Wnętrze przedszkola jest kompleksowo wyremontowane. Pomieszczenia są czyste i przestronne. Sale przedszkolne widne i kolorowe wyposażone w nowoczesne meble oraz w pomoce dydaktyczne i zabawki, które rozwijają aktywność dzieci i pobudzają wyobraźnię. Różnorodne kąciki tematyczne wpływają na rozwój zainteresowań dzieci oraz ich wszechstronny rozwój. W każdej Sali znajduje się kącik relaksacyjny, gdzie dzieci mogą wypocząć i zrelaksować się. W holu zaadaptowanym na salę gimnastyczną znajduje się nowoczesny sprzęt do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Wielką atrakcją jest mini siłownia dla dzieci, z której nasi wychowankowie często korzystają.

Przedszkole zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa, właściwą opiekę i edukację, zdobywanie wiedzy i umiejętności, kształtowanie społecznie akceptowanych postaw, a także zainteresowań i zdolności.

Dzięki staraniom całego personelu dzieci łatwo adaptują się do grup rówieśniczych i chętnie uczestniczą w różnych formach aktywności oferowanych przez placówkę.